Městys Pecka
MěstysPecka

Peckovští běžci zaznamenali v roce 2023 řadu kvalitních výsledků

Peckovští běžci zaznamenali v roce 2023 řadu kvalitních výsledků  1

V krosech, závodech do vrchu, extrémních bězích, půlmaratónech i v závodech v orientačním běhu se během roku objevila desítka běžců, kteří reprezentovali oddíly OK Reco Sport Pecka a TJ Harant Pecka.

Na velice kvalitní výsledky dosáhl Ladislav Erbert, který se výrazně prosadil již v loňské sezóně. Startoval především v náročných závodech do vrchu a dokázal se prosadit i v celkovém seriálu, kde obsadil patnácté místo a vynikající čtvrté v kategorii Muži B. Mezi nejlepší umístění patří druhé místo v závodě Přes Desenské kopce, výborná třetí místa zaznamenal v tradičním závodě Jilemnice – Žalý, Malé ceně Špindlerova Mlýna a na trati Šachty – Štěpánka u Vysokého nad Jizerou, čtvrté místo v běhu k mohyle Hanče a Vrbaty a pátá místa v bězích 2hrady a v běhu na Smrk (nejvyšší horu Jizerských hor). Úspěšný byl i v závodech v orientačním běhu, kde se rovněž prosadil na stupně vítězů. Stříbrnou příčku získal na nedávném čertovském wintertrailu. Vítězství pak vybojoval ve fyzicky náročném závodě GR 8 v Harrachově.

Další přední umístění zaznamenali Veronika Zahradníková a Ondřej Sakač. Jejich snaha abyla korunována například v závodě Gladiator Race v Pardubicích, kde Veronika získala zlatou medaili nebo ve stejném závodě v Českém ráji, kde byla Veronika sedmá a Ondřej Sakač v početné konkurenci dvaadvacátý. Dařilo se jim v Hradeckém koloběhu, ke ve dvojici získali celkové skvělé páté místo, když skončili necelé tři minuty za packým matadorem Rudou Coganem. A oba byli na bedně i při domácím Pecka krosu. Veronika a Petr Zahradníkovi vybojovali třetí místo při cyklistickém orientačním blouděním Podkrkonoším. Samostatnou kapitolou je všestranný běžec Pavel Holeš, který se zúčastnil nejstaršího závodu v Evropě Běchovice – Praha (127. ročník), velmi dobře si vedl rovněž na podzimní Velké Kunratickém kterou běžel již po třiatřicáté. A výborné výsledky vybojoval v seriálu Gladiator Race, když byl v Pardubicích třetí a vyhrál závod v Českém ráji a na Taxisu v Pardubicích.

Pavel Vydra s Ivou Kábrtovou startovali ve více jak šedesáti závodech v orientačním běhu, včetně veteránského Mistrovství světa, které se konalo v roce 2023 na Slovensku s centrem v Košicích. Iva Kábrtová se probojovala ve všech disciplínách do finále A. V žebříčkových a vícedenních závodech pak několikrát obsadili místa na stupních vítězů, Pavel pak skončil ve své kategorii v seriálu Czech O-Tour celkově na třetím místě. Iva pak obsadila v celkovém pořadí celostátního žebříčku B ve své kategorii druhé místo necelých deset bodů za vítězkou.

Zmiňovaní běžci také každou první sobotu vybíhají z Pecky (Kalu) na vrchol Zvičiny a zpět. Tady se k nim přidává i nestor běhů Josef Berger, David Mindl a na kole nebo na běžkách je doprovází Petr Zahradník. A právě v restauraci na Zvičině hodnotili počátkem prosince letošní sportovní sezónu s vyhlídkou na tu další v roce 2024. Parta běžců se spolu s dalšími ochotníky podílí rovněž na organizování Pecka krosu a Silvestrovského běhu Kryštofa Haranta a řadě dalších kulturních a společenských akcí na Pecce.

Pavel Vydra

Foto: archiv oddílu